Siemens Bulaşık Makinesi Çalışmama Sorunu

Dünyanın en iyi beyaz eşya üreticileri arasında yer alan Siemens, ürettiği bulaşık makineleri ile de ciddi anlamda bir kitleye ulaşmıştır. Ancak evlerde bulunan bulaşık makineleri çeşitli nedenlerden dolayı çalışmayabilmektedir. Bunlar bazen teknik bir hatadan bazen de kullanıcı hatasından ortaya çıkabilmektedir. Siemens bulaşık makinesi çalışmama sorunu ise genellikle ciddi olmayan arızalardan dolayı oluşmaktadır. Ancak arızanın büyük olması durumunda mutlaka teknik servis ile iletişime geçilmelidir.

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor
Eğer sizler de böyle bir durum karşı karşıya iseniz yapabileceğiniz bazı detaylar bulunmaktadır.
Bulaşık makinesinin neden çalışmadığı konusuna gelecek olursak;

Ana Kart Arızası: Her elektronik cihaz olduğu gibi bulaşık makinesinin içerisinde de ana kart yani beyin bulunmaktadır. Bu beyin kısmının arızalanması durumunda ise diğer parçalar çalışıyor olsa bile makineniz çalışmayacaktır. Mutlaka teknik servis tarafından görülmesi ve ana kartın değiştirilmesi gerekmektedir.

Yıkama Fıskiyesinde Tıkanıklık: Bulaşık makinesi içerisinde bulaşıkları yıkayan bir fıskiye bulunmaktadır. Bu fıskiyenin dış kısmının tıkanması halinde su dışarı çıkamayacak ve makineyi kilitleyecektir. Bu durumda ise makine programa geçiş yapamayacak ve çalışmayacaktır. Elinize aldığınız iğneden azıcık büyük sivri bir cisim ile pervane fıskiyelerini temizleyebilirsiniz.

Su Alma Arızası: Eğer makinenin su alma kısmında bir problem bulunuyorsa, cihaz yeteri kadar su almadığı için arızaya geçecektir. Mutlaka yeteri miktarda su alması gerekmektedir. Aksi takdirde çalışmamaktadır.

Su Kanallarında Tıkanıklık: Su alma arızası bu sebeple oluşmaktadır. Su kanallarında tıkanıklık oluşması bulaşık makinesinin su almasını engelleyecektir. Su alamayan bulaşık makinesi ise bir türlü programa geçmeyecektir.

Sigorta Arızası: Her elektronik cihazda olduğu gibi bulaşık makinesinde de sigorta bulunmaktadır. Sigortanın arızalanması durumunda bulaşık makinesi doğru şekilde çalışmayacaktır.

Call Now ButtonServis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com