Siemens Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamama Sorunu

Özellikle kaşıklarda, bardaklarda veya tabaklarda karşılaştığımız leke sorunlarıdır. Makineden çıkardığınız yıkanan malzemelere baktığınızda lekelerin olduğunu görebilirsiniz. Sinir bozucu bu durum karşısında adeta çılgına göndersiniz. Bayanların sağ kolu sayılabilecek bulaşık makinalarının belli aralıklarda bakımlarının yapılması gerekmektedir. Eğer bakımsız bir şekilde uzun yıllar çalışan bulaşık makinesinin bulaşıkları temiz yıkamaması normal olarak karşılanır. Bu konuyu biraz daha açacak olursak Siemens Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamama Sorunu üzerinden konuyu aydınlatmak isteriz.

Bulaşıklarda Neden Leke Kalıyor?
Bu yazımızın üzerine bulaşık makinenizin bakımını siz yapacaksanız eğer lütfen makinanın fişini prizden çıkartarak işleme başlayınız. Bu işlemi kolay bir şekilde siz yapabilirsiniz. Bunun için teknik servis çağırmanıza gerek yoktur. Ama yine de teknik servis üzerinden yürümek sizin bileceğiniz bir iştir. Süzgeç, perde ve yıkama kolları parçaları makine kapağının içinde yer alır. Bu parçalar çabuk sökülebilir ve geri takılabilir. Bunları temizlemek çözüm noktasıdır.

Makinanıza yeteri derecede sıcak su geliyor mu? Bunu kontrol etmek için teknik servisten bilgi almalısınız. Sıcak suyun etkisi ise deterjanın yeterli seviyede çözümleniyor olmasıdır. İyi çözülmeyen deterjanlar temiz bir sonuç ortaya çıkarmaz.

Tencere, tava gibi geniş yer kaplayacak olan bulaşıklarınızı su kanallarını etkilemeyecek şekilde konumlandırılmalıdır.

Su lekesi kalıyorsa eğer muhtemel sorunlardan birisi şebeke suyunun çok sert olmasından kaynaklıdır.
Bardaklarınız ince belli veya çok darsa eğer siz doğru yerleştirseniz bile içerisine su girmesi biraz zor olarak kabul edilir. İçine su girmeyen bardakta lekeler kalabilir. Tercihinizi daha geniş bardaklardan yana kullanmalısınız.

Makinalarda bulaşık tuzu mutlaka kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra kireç sökücü makinanızda kireç bırakmayacaktır.
Önemli konulardan biriside, makinalar her ne kadar bulaşıkları kurutsa da makinada yine hafif su akıntıları veya kalıntıları olacaktır. Bulaşık yıkama işlemi bittikten yarım saat sonra kapağını açmanız tavsiye edilir. Buhar ve su damlacıkları bulaşıklarınızda leke bırakabilir.

Call Now ButtonServis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com