Siemens Buzdolabı Su Akıtma Sorunu ve Çözümü

Mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan buzdolabı, meyve, sebze, yiyecek ve içecek depolamak için önemli bir araçtır. Hal böyle olunca da buzdolabının bozulması bir felaket olarak görülmektedir. Ayrıca elektronik cihaz olması nedeniyle bozulmanın yanı sıra farklı sorunları da olabilmektedir. Bunlardan birisi de Siemens buzdolabı su akıtma sorunu şeklindedir. Bilindiği üzere Siemens, en iyi ev eşyası üreticileri arasında bulunmaktadır. Ancak her marka gibi Siemens’te de sorun çıkabilmektedir. Bu zaman zaman teknik bir hata iken, bazen de kullanıcı kaynaklı olarak çıkmaktadır.

Siemens Buzdolabı Neden Su Akıtır?
Bu durum oldukça geniş ve nedenleri de çok fazladır. Buzdolabı çeşitli sebeplerden dolayı su akıtabilmektedir. Ancak en çok neden olan sebeplere gelecek olursak; kapağın açık olması, sıcaklık ayarında sıkıntı olması, fanda sıkıntı olması ve su gider kısmının tıkanması şeklinde gösterebiliriz.

-Genellikle buzdolaplarında suyun akmasının sebepleri arasında en sık rastlanılanı kapağın açık kalmasıdır. Sizler buzdolabına çok fazla eşya koyduğunuz da ya da tam olarak kapağı kapatmamanız halinde dışarıdaki hava buzdolabına girecektir. Bilindiği üzere dolabın içerisindeki hava ile dışardaki sıcak havanın birleşmesi sonucu nem oluşmaktadır. Eğer dolabın kapağının sürekli açık kalması ya da kapanmaması halinde bu durum gerçekleşecektir. Buzdolabında su damlatma sorunu genellikle bundan dolayı çıkmaktadır.

-Diğer bir neden de yine kapakla alakalıdır. Kapağın çevresinde conta bulunmaktadır. Bu conta ise kapağın tam olarak kapanması durumunda hava sızdırmasını önlemektedir. Zamanla conta yırtılabilmekte ya da açılabilmektedir. Contanın arızalanması, buzdolabının dışardan hava almasına neden olacaktır. Çözümü ise contanın değişmesidir. Aksi takdirde sorun devam edecek ve buzdolabınızda sürekli olarak buhar, su damlası ve nem oluşacaktır.

Call Now ButtonServis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com