Siemens Çamaşır Makinesi Çamaşırları Deterjanlı Çıkarma Sorunu

Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz araçlar arasında çamaşır makinesi bulunmaktadır. Bilindiği üzere teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık makineler çok daha fonksiyonlu bir hale geldi. Ancak her ne kadar son teknoloji olsa da zamanla makinelerde bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu problemlerden birisi de Siemens çamaşır makinesi deterjan sorunu şeklindedir. Çamaşır makineleri kaliteli bir şekilde yıkamaması halinde çamaşırlar deterjanlı ve kirli olarak çıkacaktır.

Çamaşır Makinesi Çamaşırları Kirli Çıkarıyor
Bu problem en çok karşılaşılanlar arasında yer almaktadır. Yine internet üzerinden gelen şikayetler arasında çamaşırların kirli çıkması yer almaktadır. Bizler de konumuzun detayında bu sorunun neden oluştuğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Fazla Deterjan
Genellikle kullanıcıların en fazla yaptığı hatalar arasında bulunmaktadır. Eğer deterjan haznesine gerektiğinden fazla deterjan koymanız halinde, yeterince erimeyecektir. Bu da çamaşırlarınızın üzerinde deterjan kalması anlamına gelmektedir. Tekrar yıkanmaması halinde ise çamaşırlarınızın üzerinde bulunan deterjanlar gitmeyecektir. Bu da size iki kat masraf ve zaman demektir. Çamaşırın miktarına göre deterjan katmanız çok daha iyi olacaktır.

Sıcaklık Problemi
Eğer makinenizin içerisinde bulunan parçaların birinde arıza meydana gelmişse yeteri kadar sıcaklık vermeyecektir. Bu da yeteri kadar sıcaklık bulunmayan makinenizin deterjanı eritememesi anlamına gelmektedir. Makinenizdeki sıcaklığın düşük olması halinde ise çamaşırların üzerinde deterjan kalacaktır.

Tahliye Pompasında Tıkanıklık
Bilindiği üzere makinelerdeki kirli ve deterjanlı suyu dışarıya atan bir pompa bulunmaktadır. Bu parçanın arızalanması durumunda ise tahliye durumu tam olarak yapılmayacaktır. Deterjanlı suyun ise tahliye edilmemesi halinde çamaşırların üzerinde kalacaktır.

Yukarıdaki problemlerin bazısı bireysel olurken, bazıları da teknik arızalardan dolayı ortaya çıkabilmektedir. Teknik arızalarda ise mutlaka servis ile iletişime geçilmelidir.

Call Now ButtonServis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com