Siemens Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmama Sorunu ve Çözümü

Çamaşır makinesinde eşyalarınızı yıkadıktan sonra eğer kuru çıkmasını istiyorsanız sıkma işlemi uygulamanız gerekecektir. Bu işlemleri eğer yüksek devirlerde yapacak olursanız ayarlamış olduğunuz devir miktarına göre çamaşırlar çok daha kuru hale gelecektir.

Siemens çamaşır makinelerinde meydana gelen sıkma yapmama sorunu ise birçok kişi tarafından karşı karşıya kalınan durumlar arasında yer alıyor. Cihazlarda sıkma problemi çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Eğer bu problemleri kullanıcı kaynaklı ise çözüme kavuşturmak çok daha kolay olacaktır. Aynı şekilde tamamen kullanıcıdan bağımsız ve firma ile alakalı olan sorunlar da ortaya çıkabilir.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 88 48

Sıkma Yapmama Sorunu ve Çözümü

– Sıkma işlemi yapabilmek için çamaşır makinelerinin içerisinde özel olarak çeşitli motorlar bulunuyor. Bu motorlar sağlıklı çalıştığı zamanlarda sıkma işlemini başarılı bir şekilde yapabiliyor. Meydana gelebilecek olan herhangi bir motor arızası sıkma işleminin uygulanamaması veya tam verimle uygulanamaması gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Hayır daha önceden çamaşırlarınızın çok daha kuru çıktığını düşünüyor bir artık eski verime sahip olduğunuzu düşünüyorsanız motorda çeşit arızalar meydana gelmiş olabilir. Motor arızalarını kesinlikle bilinçsiz bir şekilde müdahale etmemek gerekiyor. Bu motorlar genelde çamaşır makinesi içerisinde bulunmakta olan en pahalı ve değerli parçalar olduğu için herhangi bir şekilde kullanıcı müdahalesi sonucunda bozulursa oldukça yüksek miktarlarda paralar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

– Motor arızası yerine kullanıcılar tarafından yapılmakta olan bazı hatalar da bu problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Çamaşır makinesine aşırı derecede çamaşır atmak ve taşıma kapasitesini büyük oranda aşmak sıkma işleminin başarılı bir şekilde yapılmasını engeller. Üretici firma tarafından size tavsiye edilen miktarda çamaşır kullanacak olursanız sıkma problemleri ortadan kalkacaktır. Eğer az miktarda çamaşır koyuyor olmanıza rağmen yine de sıkma problemleri devam ediyorsa bu konuda teknik olarak destek almanız gerekecektir.

Call Now ButtonServis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com