Siemens Süpürge Kendi Kendine Kapanma Arızası

Evde temizlik yaparken bir anda süpürgenin kendi kendini kapatması oldukça sıkıcı bir durumdur. Evde yaptığınız temizliğin yarım kalmasının yanı sıra bu durum süpürgedeki ciddi sorunların da habercisi olabilmektedir. Siemens süpürge kendi kendini kapatma sorunu ise özellikle bayanlar tarafından en çok şikayet edilen konuların başında gelmektedir.

Süpürgenin Kendi Kendine Kapanması Neden Olur?
Bu durum farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Biz size en çok rastlanılanlar hakkında birkaç bilgi vereceğiz.

Aşırı Isınma
Genellikle süpürgeler aşırı ısınmadan dolayı kendi kendini kapatabilmektedir. Çünkü bu durum makinenin güvenlik kısmıdır. Eğer çalışmaya devam ederse yanma, patlama gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Aşırı derece ısınması durumunda ise süpürge kendini güvenlik amaçlı olarak kapatmaktadır.

Tıkanıklık
Makinenizin bir parçasında, hortumunda ya da diğer bölgesinde tıkanıklık meydana geldiyse, cihaz kendi kendini kapatacaktır. Bunun sebebi ise tıkanıklığın diğer sorunlara yol açmasını önlemektir. Zaman zaman toz ve diğer maddelerden dolayı tıkanmalar oluşabilir.

Filtrelerin Tıkanması
Bir diğer sorun ise filtrelerin tıkanması olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer filtreleri uzun bir süredir temizlemiyorsanız, toz ve diğer maddeler birikmiş olacaktır. Bu da cihazın yeterince hava almamasına ve kapanmasına neden olur.

Süpürgenin Kendi Kendine Kapanması Sorunu Nasıl Çözülür?

Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak süpürgenin kendi kendine kapanması sorununun önüne geçebilirsiniz. Ancak sorun motor ya da teknik bir sorundan dolayı oluşuyorsa, bu durumda teknik servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Düzenli Temizleyin

Elektronik cihazlar her daim bakım isterler. Bu yüzden mümkün olduğunca sık sık temizlik yapmaya özen gösterin. Filtreleri düzenli olarak yıkayın. Ayrıca hortum kısmında ya da filtre kısmında bir tıkanıklık olmasını önleyin. Ayrıca toz torbanızı da dolmaya yakınken değiştirmeniz daha iyi olacaktır.

Call Now ButtonServis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net Baymak Servisi Demirdöküm Servisi Kombicozum.com Arizacozum.com